SCHALKE 04, ESPOR TAKIMINI SAHAYA ÇIKARIYOR

SCHALKE 04 ESPORTS TEAMS

 Takımın resmi Facebook sayfasındaki paylaşımda Köln ile oynayacakları futbol maçının öncesinde, espor takımı kadrosunun sahaya çıkarılacağı ve taraftarlara tanıtılacağı duyuruldu.

İşte o paylaşım:  Büyük kulüpler ülkemiz de ve Dünya'da espora yatırım yapıyor ancak tam olarak benimsedikleri söylenemez. Daha çok ileriye dönük kazanç sağlayacak bir kapı olarak bakıyorlar espora. Örneğin ülkemizde Fenerbahçe, 1907Fenerbahçe takımını kurarken önce 1907 Fenerbahçe Derneği çatısı altında kurdu. Takım daha çok büyür ve büyük bir gelir kapısı olursa o zaman Fenerbahçe yönetiminin espor takımını kendi bünyesine alması muhtemel olacaktır. Beşiktaş kulübü de bir dönem Şampiyonluk Liginde mücadele eden Aces High takımı ile anlaşmış, sadece isim haklarını vermişti. Herhangi bir yatırımda bulunmamıştı.

 Avrupa'da durum tersine dönüyor gibi gözüküyor. Schalke 04'ün yaptığı bu hareket küçük görülmesin. O taraftarın önüne bu takımı çıkarmak "Bakın! Biz böyle bir takım kurduk, yenilikçiyiz ve sonuna kadar destekliyoruz. Siz de takımınızı her kulvarda destekleyin. Spor, futboldan ibaret değildir." anlamına geliyor.

 Ülkemizdeki futbol-espor takımlarına örnek olması dileğiyle...