ROYAL BANDITS, ESKİ YERİNİ ÇİLEKLER'E DEVRETTİ


lolespor

 Oyun Hizmetleri'nin ŞL'deki slotunu satın alan Royal Bandits, boşta kalan açık elemelerdeki yerini Çilekler takımına devretti. Çilekler'den kalan Yükselme Ligi slotunu da Oyun Hizmetleri'nin alması bekleniyor.

 İki kere Şampiyonluk Ligi'nden bir alt kümeye düşen Çilekler takımı Royal Bandits'in eski slotunu alarak 94 takım arasından Yükselme Ligi'ne çıkmayı hedefliyor. Halı hazırda boşta kalacak Yükselme ligi slotunu da Oyun Hizmetleri alırsa onlar da Şampiyonluk Ligi'ne çıkmaya çalışacak.

 Bu gelişmeler beraberinde şu soruyu getiriyor: "Bu takımlar arasındaki ticaret ne boyutlarda?". Yükselme Ligi'nden bir slot satın almak kaç para değerinde? Şampiyonluk Ligi getirileri ne kadar ki bu yüksek ücretleri göze alıyorlar? Sorular çok cevaplanması için beklemek durumundayız.

 Bir üzücü yan da şu... Yükselen takımların yükselmesindeki en büyük sebep, aslında oyuncularıdır. Bu oyuncuların verdiği emek, takım patronlarının  kazancı için boşa mı gidiyor? Bu satışlardan, emek veren oyuncular da kazanıyor mu? Yükselme ligindeki ve ya açık elemelerdeki oyuncuların daha büyük bir ligde oynama hayalleri, onları en çok ateşleyen motivasyon kaynağıdır. Bu hayallerini gerçekleştirdikten sonra ellerinden alınması, aslında büyük de bir yanlış. Bu konuda bir röportaj gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Sevgiyle...