League of Legends'a haftalık oyun içi turnuvalar geliyor

League of Legends'ta oyun içi turnuvalar başlıyor


Yeni rün sistemi, sesli sohbet özelliği, itibar puanını yerine gelen mavi öz sistemi derken yeni sezona oyun için devrim sayılacak özellikleri duyur
maya devam ediyor Riot Games.

 Geçtiğimiz aylarda gelen bir açıklama ile iki kurucu Rioter, LoL bünyesinden ayrılarak yeni bir proje için çalışacağını duyurmuştu. LoL'deki radikal değişimlerin ve bu haberin perde arkasında acaba LoL'de oyuncuların azalması mı var? Ya da bu bu kadar yıl beta sürümünden beri zirvede kalan oyunu tutundurma çabaları mı?
ürün yaşam eğrisi grafik
 Ürün yaşam eğrisi, LoL ve tüm oyunlar için geçerli bir şema. Bu şemada zirvede kalmak ve düşüşü mümkün olduğunca geciktirmek için oyun şirketleri de radikal kararlar alarak oyuncunun karşısına "yeni bir şeylerle" çıkıyor. Bu konuda Riot en başaralı oyun şirketi olabilir.

 Bu yeni şeylerden biri de oyun içi haftalık turnuvalar. Oyuncuların 5 arkadaş beraber oynamayı özlediğini düşünen Riot, mavi özlerle alınacak biletlerle haftasonu turnuvaları düzenlemeye karar verdi. Cuma günü başlayacak turnuvalar, Pazar günü bitecek ve başarılı olan takımlara oyun içi ve oyun dışı ödüller verilecek.

 Oyunun az da olsa kaybedilen trafiğinin böylelikle fazlasıyla geri geleceğini ve özellikle Twitch'de konuya ait içeriklerin tahminlerden fazla artacağını düşünüyoruz.

Turnuva sistemi hakkında detaylı açıklamaya burdan ulaşabilirsiniz.