EN İYİ 5 HAYATTA KALMA(SURVIVAL) OYUNU
 5. The Forest
 Arkadaşlarla birlikte oynandığında güzel bir macera olacak oyunda hem base yapabilir hem de craft yapabilirsiniz. Bölümleri geçerek oyunun sonuna ulaşabilirsiniz.

4. Don't Starve ve Don't Starve Together
 İki hali mevcut olan oyunu ister tek ister together versiyonu ile birlikte arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Tim Burton karakterlerini andıran çizim ve animasyonları keyifli bir survival deneyimi yaşatıyor. Üstelik mobil versiyonu da bulunmakta.
3. Ark
 Yıllardır üstüne koyarak ilerleyen oyun hiç istendiği oyuncu kitlesini yaratamadı ancak gelen patchler ile dinazorlar devrine gitmek diğer tüm survival oyunlarından ayırıyor kendisini. Grafik olarak harika, oynanış olarak iyi fakat 5 yıldız değil.
2. The Long Dark
 Kış aylarında şöyle çayınızı yanınıza alıp sıcak evinizde bilgisayar başında kar, soğuk, tipi, yırtıcı hayvanlar, hastalıklar ve diğer zorlu doğa koşullarına rağmen hayatta kalmak için çırpınmak güzel bir deneyim olacaktır. Bilgisayarınızdan silemediğiniz oyunlar vardır ya... Bu onlardan biri!
1. Rust
 Listemizin birinci sırasında her koşulu mükemmel karşılayan bir oyun var; Rust. İçinde yazarak bitiremeyeceğimiz bir aksiyon mevcut. Taş ve meşale ile başladığınız oyunda küçük bir ev yapıp zamanla koca bir kasabaya bile sahip olabilirsiniz. Tabii diğer oyunculara karşı hayatta kalabilirseniz. Oyunun domuzu bile vahşi, saldırgan. Taştan baltaya, baltadan yay ve oka, yak ve oktan roket atara kadar giden bir craft sistemi mevcut. Anlatmaya kelimeler yetmez. Oyunu alın, oynayın ve pişman olursanız gelin bizi bulun.