OYUNCULARIN 2018'E GİRMEK İÇİN 5 NEDENİ!

2018'E GİRMEK İÇİN 5 NEDEN oyunfalan.com'dan
2018'E GİRMEK İÇİN 5 NEDEN! 

 2017, eSpor ve oyun sektörü için heyecanlı geçti. Kah kazandık kah feedledik.


 Yılın son haftasından geriye dönüp baktığımızda unutulmayacak iki büyük gelişme hatırlıyoruz. Birincisi PC'de  Dünya'yı sarsan son dönemlerin en popüler oyunu PUBG'nin çıkışı. İlk yarıyılında Espor müsabakaları bile başlayan oyun geçen günlerde Xbox için de yayınlandı ve satış rekorlarına imza attı. En son da 1.0 sürümüyle oyuncuların karşısına çıktı.

 İkincisi de Dünya'nın en iyi LoL oyuncusu olarak hepimizin kabul ettiği Faker'lı SK Telecom T1'nın 5'li serilerdeki kupa kaybetmeme serisini Samsung'un Koreli takımı SSG ile sonlandırması oldu. O kadar yıkıcı bir yenilgiydi ki bu 3-0'lık seri, Faker'ın canlı yayında kameralar karşısında ağlamasına sebep oldu. Aynı turnuvada bizi temsil eden 1907 Fenerbahçe'nin de sıfır çektiğini hatırlatırken üzülüyoruz.

 Çıkan oyunlar, eSpor gelişmeleri, Youtube ünlüleri, slime, stres çarkı, DC ve Marvel filmleri, Disney'in satın almaları ve kripto paralar derken bu yıl da bitiyor. Geriye dönüp bakmalarımıza yeter deyip hadi önümüzdeki yıl çıkacak oyunlara geçelim.


Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
 Listenin ilk sırasını zamanında bizi yerli kovboy yapabilecek etkide bir hikayeye sahip Red Dead Redemption'a geçelim. Bu şahane oyunu nereden hatırladı bu Rockstar firması bilmiyoruz ama 2017 başlarında yaptığı duyuru ile efsanenin ikinci oyununu çıkaracağını açıkladı. Yılların oyuncuları da "hayda!" tepkileri vererek beklemeye geçti. Oyunun çıkış tarihi net olmamakla beraber İlkbahar'da çıkacağı garantilendi.


Far Cry 5
Far Cry 5
  Ubisoft'un en başarılı oyunlarından biri olan Far Cry serisi, bu sefer bizi şahane iyi grafikler ve oyun içi mekaniklerle tanıştıracak. Serinin yeni oyunu Far

Cry 5'te oltayla balık bile tutabiliyorsunuz. Araba sürebilir, güzel Montana manzaralarına bakabilir, harita içinde özgürce gezebilirsiniz. Serbest bir Dünya'da manzaralar kadar güzel olmayan insanlarla uğraşacaksınız. Oyunun çıkış tarihi 25 Şubat olarak konuşulsa da Mart ayına sarkabilir.
God of War
God of War
 Konsol oyunlarının efsanesi God of War, yıllardır çok konuşuldu. Kısaca Kratos artık yaşlandı ve bir oğlu var. İkisiyle de oynayabileceğimiz farklı bir mekanik sunuyor oyun bize. Üzerine kitaplar çıkacak kadar yazılar ve haberler yazıldı farklı kaynaklarda. Bizleri heyecanlandıran bu diğer oyunun çıkış tarihi de 2018'in ilk çeyreği.


Mount & Blade 2: Banner Lord
Mount & Blade 2: Banner Lord
 Türk'lerin yaptığı en başarılı oyun olarak ileride tarih kitaplarımızda yerini alacak Mount & Blade, serinin yeni oyunuyla yani Mount & Blade 2: Banner Lord ile karşımıza 2018'in son çeyreğinde çıkacak.


World of Warcraft: Battle for Azeroth
World of Warcraft: Battle for Azeroth
 Çıkan cinematic fragmanı ile eski WoW'cuları "Oyuna dönsek mi?" sorusuyla baş başa bırakan World of Warcraft: Battle for Azeroth, resmi duyuru yapılmasa da takipçilerini 2018 yılının son çeyreğinde sevindirecek gibi görünüyor.

 Bir oyuncuyu sevdiği oyunun yeni versiyonunun çıkmasından başka ne sevindirir ki şu yeni yılda?